Grilovaná masa

Nechte si poradit, jak na grilování masa, přílohy, nebo i zeleninový salát.Ingredience

Brambory pečené v soli:
2 kg brambor
2 kg soli
 
Zeleninový salát:
1 ledový salát
6 rajčat
2 červené cibule
1 salátová okurka
ředkvičky
nať jarní cibulky
 
Grilované kotlety:
4 plátky vepřového karé
2 bílé cibule na kolečka
sůl
slunečnicový olej
osmanská směs
paprika, kari, pepř, šafrán
 
Špikovaná kuřecí prsíčka:
300 g kuřecích prsíček
2 plátky slaniny
kari koření
citrónová tráva
 
Směs na potírání:
2 dcl olivového oleje
3 limetky
čerstvý tymián,
rozmarýnová větvička
 
Hovězí bifteky:
400 g hovězí svíčkové
drcený barevný pepř
sůl

Postup

Brambory pečené v soli

Připravíme si brambory, dobře je omyjeme a dáme do hlubokého pekáče. Zasypeme je solí tak, aby nebyly vidět a dáme péci do trouby. Pečeme na 200 stupňů po dobu dvou hodin.

Zeleninový salát

Hlávku ledového salátu nekrájíme, jen natrháme a vyskládáme do salátové mísy. Rajčata nakrájíme na čtvrtky a uložíme doprostřed, okolo naskládáme cibuli pokrájenou na kolečka. Přidáme ještě okurku pokrájenou na kolečka a ředkvičky. Na závěr zasypeme nasekanou natí z jarní cibulky.

Grilované kotlety

Vepřové kotlety mírně naklepeme z obou stran. Do pekáčku připravíme trochu slunečnicového oleje, přidáme koření (osmanskou směs), sůl, na kolečka nakrájenou cibuli a položíme kotlety. Stejně se opakuje i druhá vrstva. Takto si připravíme maso minimálně jeden den před grilováním.

Špikovaná kuřecí prsíčka

Připravíme si kousky slaniny a tou prošpikujeme kuřecí prsa. Ty dále rozřízneme na půl a propíchneme je citronovou trávou. Lehce posypeme kari kořením, nesolíme. Během grilování potíráme směsí z oleje, limetkové šťávy a čerstvého tymiánu. Solíme až po grilování.

Hovězí bifteky

Nekořeněný steak grilujeme sedum až devět minut, poté otočíme, posypeme drceným pepřem a grilujeme dalších sedum minut. Během pečení potíráme, solíme až na konec. Maso sundáme z grilu a necháme pět minut odpočinout.

 


zpět na přehled